CELIULITAS

Celiulitas

Celiulitas dažniausiai atsiranda “hormoninių antplūdžių” metu: maždaug 15 proc. atvejų celiulitas atsiranda lytinio brendimo metu,  25 proc. nėštumo metu ir po jo ir 15 proc. atvejų menopauzės laikotarpiu.

Prie faktorių, prisidedančių prie celiulito atsiradimo galima priskirti sekančius faktorius:

  • paveldimas polinkis;
  • neteisinga mityba (racione žymus kiekis gyvulinių riebalų ir nedidelis kiekis augalinių riebalų, angliavandenių gausa, nebuvimas racione daržovių, vaisių ir vitaminų);
  • nejudrus gyvenimo būdas – hipodinamija;
  • hormoniniai pažeidimai (endokrininių liaukų disfunkcija);
  • žalingi įpročiai – rūkymas, alkoholis.

Rezultate šie faktoriai priveda prie kraujotakos (tiksliau, mikrocirkuliacijos),  sutrikimų, ko pasekmė –  aktyvus jungiamojo audinio – vidinio ląstelių “karkaso”-  riebalų, vandens,  ir metabolizmo produktų – “atliekų” kaupimosi vietų augimas… Celiulito atsiradimas pažįstamas daugeliui moterų. Smulkiai gruoblėtas odos paviršius  iš pradžių atsiranda tik tada, kai odą suima į raukšlę. Po to tas gruoblėtumas atsiranda ir be papildomų priemonių. Finale celiulitas gali labai smarkiai deformuoti  kojas ir klubus, kurie tampa panašūs į mielinę tešlą, kurią ilgai ir nuobodžiai badė pirštu.

Kaip pašalinti celiulitą?

Tarp daugybės siūlomų celiulito gydymo būdų  kažkodėl “pasimetė” hirudoterapija (gydymas dėlėmis), nors tai vienas efektyvesnių celiulito pašalinimo metodų, ypač “vėlyvų” ir pačių sunkiausių jo formų ir stadijų.
Reikalas tame, kad  dėlės seilėse yra biologiškai aktyvių medžiagų – fermentų (jų yra apie 100), bet celiulito gydymo rėmuose svarbiausios iš jų hialuronidazė ir lipazė, kurios turi “pagrindinį” gydomąjį poveikį. Hialuronidazė – fermentas, prisidedantis prie pagrindinės jungiamojo audinio medžiagos (hialurono rūgšties) suskaidymo ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų patekimo į žmogaus organizmą. Heluronidazės ’’rezorbavimo” veiksmas  reikšmingas taip pat gydant susirgimus, lydimus surandėjimo ir sąaugų. Lipazė skaido riebalus, ir tai jau kalba už save. Dėka kitų biologiškai aktyvių medžiagų dėlės seilėse gerėja mikrocirkuliacija audiniuose, likviduojamas tinimas ir sąstovio reiškiniai.

Bet neskubėkite įsigyti dėlių ir dėti jas sau ant “probleminių” vietų savarankiškai – rezultato nebus! Visai nereiškia, kad esant celiulitui, dėles reikia dėti ant probleminių vietų….

Dėlių dėjimo vietas celiulito atveju gali nustatyti tik raštingas specialistas individualiai kiekvienam pacientui,  atsižvelgiant į jį lydinčias patologijas  kiekvienu konkrečiu atveju. Dabartiniu metu naudojamos hirudoterapinės technologijos celiulito gydymui. Rezultate – suaktyvėja apykaitos procesai, atsistato limfos tekėjimas. Fermentai sunaikina riebalų atsargas ir daro odą minkštą ir elastingą, likviduoja «apelsino» žievę. Mažėja “probleminių” zonų plotas, normalizuojasi svoris, oda tampa švelni, elastinga.

Hirudoterapijos metodas unikalus tuo, kad praktiškai vienu metu galima paveikti iš karto kelias problemas.