ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGOS

Širdies ir kraujagyslių ligos

Sergančiųjų širdies ir kraujagyslių patologija gydymas medicininėmis dėlėmis pastaruoju metu yra vienas iš perspektyvesnių ir efektyvesnių metodų. Dėlių poveikis žmogui yra kompleksinis ir įvairiaplanis; jis pasireiškia dvasiniame, energetiniame, psichologiniame, biocheminiame, fiziologiniame ir kituose organizmo savireguliacijos lygmenyse.

Veikiant daugiau nei 80 ištirtų fermentų, kuriuos turi dėlė, visuose organuose ir sistemose atsistato normali kraujo, limfos ir tarpląstelinių skysčių mikrocirkuliacija. Išnyksta patinimas, sąstovis, uždegimai, skausmas, išemija, sąaugų reiškiniai, pažemėja paaukštintas ir pakyla (normalizuojasi) žemas kraujospūdis. Pagerėja kraujotaka, tame tarpe labiau gyvybiškai svarbių organų – galvos ir nugaros smegenų, miokardo, endokrininių liaukų, kitų vidaus organų, atraminio – judėjimo aparato, (t. sk. raumenų, kaulų ir sąnarių).  Rezorbuojasi trombai, gerybiniai augliai ir randai, padidėja vietinis ir bendras imunitetas, normalizuojasi kraujo krešumo rodikliai ir apykaitos procesai (riebalų, angliavandenių, baltymų, druskų ir kit.). Pagerėja EKG dinamika ir kiti fiziologiniai ir biocheminiai rodikliai.

Be to, dėlė kaip “gyva adata” turi galingą refleksogeninį poveikį, sėkmingai pakeičiantį akupunktūrą. Hirudoterapija atstato organizmo energetiką, pagerina nuotaiką, savijautą, sumažina nerimą, dirglumą, pakelia darbingumą, seksualines ir kūrybines galias, pažadina geriausias dvasines savybes (gyvenimo džiaugsmą, energiją, meilę sau ir aplinkiniams, pakantumą ir t.t.).

Hirudoterapija efektyvi faktiškai esant visiems širdies – kraujagyslių sistemos susirgimams, tame tarpe aterosklerozei, išeminei širdies ligai, bendrajam ir koronariniam kraujotakos nepakankamumui, insulto pasekmėms, miokardo infarktui, hipertononei ligai, hipertoninėms būsenoms, varikoziniam venų išsiplėtimui apatinėse galūnėse ir sėkliname laide, tromboflebitams, hemorojui, obliteraciniam endarteritui ir pan.). Tuo pat metu izoliuotame pavidale išeminė širdies liga (kaip ir kiti širdies – kraujagyslių sistemos susirgimai) sutinkami išimtinai retai.

Kaip taisyklė, absoliučiai daugumai ligonių nustatoma sudėtinga bendra patologija, liečianti likusius organus ir funkcines organizmo sistemas. Tuo pat metu į kiekvieną pacientą žiūrima kompleksiškai tam, kad nustatyti individualią gydymo schemą, atsižvelgiant į pagrindinius susirgimo išsivystymo mechanizmus. Taip, pavyzdžiui, esant apatinių galūnių varikoziniam venų išsiplėtimui, šlapimo – lytinės sistemos patologijai (apendiksitai, miomos, prostatitai, prostatos adenomos ir kit.) svarbiausia reikšmė teikiama chroniško kraujo sąstovio mažajame dubenyje  gydymui, kurio pagrindinė atsiradimo priežastis yra tulžies takų diskinezija.

Tokiu būdu,  nespecifinio kompleksinio fermentų ir biologiškai aktyvių medžiagų bei dėlės energetikos poveikio dėka į skirtingų organų įvairių reguliavimo mechanizmų grandis ir sistemas įgyjama galimybė plataus spektro susirgimų nespecifinei bazinei terapijai. Kas leidžia laikyti hirudoterapiją vienu iš pagrindinių integralinės medicinos metodų.