loading
hemorojus

HEMOROJUS

Hemorojus – tai kraujo pritekėjimo ir ištekėjimo sutrikimo kavernozinėse tiesiosios žarnos venose sureguliavimas, o tai ir yra priežastis, sukelianti kraujo sąstovį jose.  

  Tai įtakoja nejudrus gyvenimo būdas, vidurių užkietėjimai, uždegiminiai procesai tiesiojoje žarnoje ir kaimyniniuose mažojo dubens organuose.

Ilgalaikis kavernozinių kūnų perpildymas sąlygoja jų išsiplėtimą bei jų sienelių ir dengiančių audinių išplonėjimą, traumavimą su smulkių įtrūkimų susidarymu. Kaip pasekmė atsiranda kraujavimas defekacijos metu.

Be to, dengiamųjų audinių erozijų ir įtrūkimų atsiradimas sudaro palankias sąlygas infekcijų patekimui ir uždegiminių procesų išsivystymui hemoroidinių audinių trombozės fone.

Susirgimo simptomai: esant ne komplikuotam hemorojui – niežėjimas, svetimkūnio pojūtis tiesiojoje žarnoje, defekacijos akto pabaigoje raudono kraujo lašų arba srovelės pasirodymas, anemija.

Esant komplikacijoms atsiranda stiprus skausmas, pakyla temperatūra, atsiranda tinimas ir hiperemija aplink  išangę, defekacijos akto sutrikimai. Hemorojus – eiga ilgalaikė su periodiniais paūmėjimais.