loading
migraines-infinite-wellness

GALVOS SKAUSMAS IR MIGRENA

Galvos skausmo gydymas prasideda nuo galvos skausmo priežasties išaiškinimo ir pašalinimo. Esant ilgalaikiam galvos skausmui dėl tyrimų ir gydymo būtina kreiptis į specialistus. Tik raštingas kvalifikuoto neuropatologo tyrimas padės patikslinti galvos skausmo priežastis, nustatyti diagnozę, pritaikyti adekvatų gydymą.  

Norint pasiekti geriausių rezultatų gydant galvos skausmą, būtina naudoti gydymo priemonių kompleksą. Galima pagalba nuo galvos skausmų naudojama nemedikamentine metodika (hirudoterapija).

Medikamentinis migrenos gydymas skirstomas į priepuolio sustabdymą ir abortavimą, nukreiptą į migrenos priepuolių vystymosi sustabdymą.  

Profilaktikai naudojami kalcio kanalų blokatoriai, beta blokatoriai ir antidepresantai.  

Migrenos priepuolio sustabdymui naudojamos trys grupės preparatų: aspirinas ir jo kombinacijos su kofeinu; preparatai, turintys ergotamino ir serotonino receptorių antagonistai (triptanai). Pacientas turi pradėti preparatus naudoti kiek galima anksčiau, pačioje priepuolio pradžioje. Esant nepakankamam efektyvumui naudojami trankviliantai ir dehidratuojantys preparatai.  

 Nemedikamentinis sprendimas nuo migrenos, visų pirma HIRUDOTERAPIJA, taip pat turi skirtingą priėjimą tarp priepuolių periodu ir priepuolio metu.